close
تبلیغات در اینترنت
9 راه برای افزایش عمر باتری موبایل!
loading...

دنیای کامپیوتر

9 راه برای افزایش عمر باتری موبایل! راه های افزایش عمر باتری و دوام بیشتر آن

با سلام

امروز در خدمت شما هستیم با معرفی راه هایی برای افزایش عمر باتری گوشی های موبایل به ویژه گوشی های هوشمند که با سیستم عامل آندروید کار می کنند! یکی از مشکلاتی که گوشی های هوشمند آندرویدی دارند باتری و مدت زمان نگه داری آن ها می باشد!


اما برویم به سراغ راه های افزایش عمر باتری!

محدود کردن اجرای برنامه‌ها در پس‌زمینه


هر اپلیکیشنی که در پس‌زمینه گوشی شما در حال اجرا باشد، از انرژی باتری استفاده می‌کند. این به معنی خالی شدن سریع باتری است. زمانی که ما یک برنامه را می‌بندیم، تنها از آن خارج شده‌ایم و این اپلیکیشن هنوز برای بررسی اطلاعات جدید، تماشای فعالیت‌های شما و پینگ سرور خود در پس‌زمینه در حال اجراست.


خوشبختانه اندروید به صورت خودکار پس از مدتی استفاده نشدن از برنامه، آن را به طور کامل خواهد بست اما ما کنترل کاملی بر گوشی هوشمند خود می‌خواهیم و دوست نداریم شارژ باتری دستگاه برای فعالیت‌هایی در پس‌زمینه هدر رود.


بنابراین باید چگونه اپلیکیشن‌ها را به صورت کامل ببندیم و از مصرف باتری جلوگیری کنیم؟ شما می‌توانید از اپلکیشن‌هایی که برای رفع این مشکل ساخته شده‌اند (App Killer) استفاده کنید اما آن‌ها هم مشکلات خود را دارند. اگر از اپلیکیشنی که قصد توقف کامل آن را دارید، زیاد استفاده می‌کنید، پس دائم باز و بسته کردن آن کار درستی نخواهد بود. زیرا در این صورت حتی انرژی بیشتری مصرف می‌شود چرا که آن برنامه بر روی حافظه رم دستگاه باقی نمی‌ماند و باید دوباره از ابتدا باز و شروع به کار کند. پس اجازه دهید به روش‌های پیش‌فرض دستگاه برای توقف کامل برنامه‌ها نگاهی بیندازیم:


در دستگاه‌های غیر سامسونگی با تپ کردن بر روی دکمه چند وظیفگی یا پنجره‌های اخیر به راحتی می‌توانید هر برنامه‌های که دیگر قصد استفاده از آن را ندارید به هر طرف بکشید و ببندید. برخی تولیدکنندگان دستگاه‌های هوشمند اندرویدی دکمه Kill ALL یا Clear ALL را در منوی پنجره‌های اخیرا باز شده قرار می‌دهند که کار بستن همه اپلیکیشن‌ها را بسیار راحت می‌کند.


در دستگاه‌های سامسونگ اما مقداری این روش متفاوت است. برای بستن برنامه‌ها در گوشی‌های هوشمند اندرویدی سامسونگ باید دکمه Home دستگاه را نگه دارید یا اینکه اگر دستگاه‌ای جدید از سامسونگ همچون گلکسی S5 را در اختیار دارید، در قسمت دکمه‌های ناوبری بر روی دکمه چندوظیفگی تپ کنید. با فشار دادن این دکمه تصویری شبیه به بالا با اپلیکیشن‌های باز شده مشاهده خواهید کرد و حال می‌توانید برنامه‌ها را کامل ببندید. اگر دوست دارید برنامه‌های قاتل اپلیکیشن را در گوشی هوشمند خود نصب کنید می‌توانید هر کدام از سه برنامه Tasker ،Clean Master و Battery Doctor را امتحان کنید.

 

همگام‌سازی‌ها را تنظیم کنید


اپلیکیشن‌هایی همچون مخاطبین و ایمیل از آن دست برنامه‌هایی هستند که شما اجازه می‌دهید همیشه در پس‌زمینه در حال اجرا و بر روی رم باقی بمانند. با این‌حال ترفند‌هایی وجود دارد که از مصرف انرژی باتری توسط آن‌ها جلوگیری کند. به تنظیمات دستگاه خود بروید و بازه زمانی همگام‌سازی آن‌ها را تغییر دهید. به جای هر ۵ دقیقه شاید به همگام سازی‌ آن‌ها در هر ۳۰ دقیقه نیاز داشته باشید. زمانی که این بازه زمانی را بیشتر کنید، مقدار زیادی از تلاش دستگاه برای همگام سازی و کسب اطلاعات تازه از وب‌سایت‌های مختلف را کاهش خواهید داد و با این کار عمر باتری افزایش پیدا می‌کند.برای تنظیم همگام‌سازی‌ها به تنظیمات دستگاه بروید، پس از آن به بخش Accounts وارد شوید تا در این بخش هر کدام از حساب‌های خود را مشاهده کنید.  برای مثال من در گوشی هوشمند خود از گوگل پلاس استفاده نمی‌کنم، چرا باید عمل سینک یا همگام سازی آن فعال باشد؟

 


تنها از چیز‌هایی استفاده کنید که نیاز دارید


عملکرد‌های پایه‌ای هر دستگاه هوشمند همچون وای‌فای، بلوتوث و جی‌پی‌اس در هنگام فعال بودن مقدار زیادی شارژ باتری مصرف می‌کنند. اگر در محلی هستید که به وای‌فای دسترسی ندارید یا در حال استفاده از بلوتوث یا جی‌پی‌ای نیستید، آن‌ها را خاموش کنید. وای‌فای بصورت دائم به دنبال مودم‌های نزدیک، بلوتوث به دنبال دستگاه‌های نزدیک و جی‌پی‌اس به دنبال ماهواره‌ها می‌گردد در حالی که هیچکدام از این موارد در دسترس نیست و شما به آ‌ن‌ها نیازی ندارید.


برای غیرفعال کردن این موارد در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی تنها لازم است انگشت خود را از بالاترین بخش نمایشگر به سمت پایین بکشید تا در نوار بالایی همچون شکل زیر اجازه فعال/غیرفعال سازی آن‌ها به شما داده شود. در همین نوار اگر گزینه Power Saving Mode مشاهده کردید آن را روشن کنید. 

 

اگر در منطقه‌ای قرار گیرید که آنتن‌دهی موبایل کم یا قطع شده باشد، مصرف باتری بسیار بیشتر خواهد شد. زیرا گوشی دائم در تلاش برای پیدا کردن یک شبکه‌ی تلفن و متصل شدن به آن است.


اپلیکیشن‌هایی که از سرویس موقعیت‌یاب (Location Service) استفاده می‌کنند توانایی استفاده ترکیبی از ماهواره‌های GPS و شبکه وای‌فای برای تخمین محل قرارگیری شما دارند. اگر دوست ندارید اپلیکیشن‌های موبایل از موقعیت کنونی شما باخبر باشند باید به تنظیمات بروید و در بخش Location Service تیک فعال بودن گزینه Access to my location را بردارید.

 


مصرف نمایشگر را کم کنید


پر مصرف‌ترین بخش هر گوشی هوشمند نمایشگر آن است. صفحه نمایش‌ها برای روشن ماندن از مقدار زیادی باتری استفاده می‌کنند. حال تنها با کم کردن این مقدار روشنایی مقدار زیادی عمر بیشتر برای باتری خود خواهید خرید. بهتر است در گوشی‌های هوشمند تنظیم مقدار روشنایی دستگاه را با فعال کردن گزینه Auto به خود دستگاه سپرد و مقدار روشنایی را بر روی نیمه قرار داد. نکته دیگر استفاده از تصاویری با رنگ غالب مشکی برای صفحه اصلی و قفل گوشی هوشمند است. البته این مورد تنها در نمایشگر‌های AMOLED جواب می‌دهد. اگر دستگاه شما از نمایشگر AMOLED بهره می‌برد در این صورت برای نشان دادن رنگ مشکی نیازی به روشن کردن دیگر پیکسل‌ها ندارد. در نتیجه روشن شدن پیکسل‌های کمتر، باتری کمتری مصرف خواهد شد.


 

ویبره را خاموش کنید


یکی دیگر از عواملی که عمر باتری دستگاه اندرویدی شما را تخلیه می‌کند، موتور ویبره است. موتور‌های الکتریکی ویبره به شدت برای فعالیت خود به انرژی باتری نیاز دارند، بنابراین ویبره دائم دستگاه برابر است با تخلیه بسیار سریع‌تر باتری. اگر به روشن ماندن ویبره نیازی ندارید، این ویژگی را غیر فعال کنید. ویبره در زمان‌هایی مانند دریافت اعلان‌ها، زنگ خوردن و بازخورد‌های لمسی اتفاق می‌افتد. بازخورد‌های لمسی به معنی تماس انگشت‌های شما با دکمه‌های گوشی و به وجود آمدن ویبره‌ای کوچک است. اگر به این موارد نیازی ندارید در تنظیمات ویبره هر کدام را غیرفعال کنید.

 

باتری را زیاد داغ یا سرد نکنید


آیا می‌دانستید دما می‌تواند بر عمر باتری گوشی شما تاثیرگذار باشد؟ اگر در محل‌های شمالی زندگی می‌کنید، اجازه ندهید باتری خیلی داغ یا زیاد سرد شود. سرد شدن زیاد از حد مقاومت داخلی باتری در برابر جریان برق را افزایش می‌دهد. این مسئله ظرفیت باتری یا مقدار فعالیت آن را کاهش خواهد داد. داغ شدن زیاد از حد نیز باعث کاهش مقاومت درونی باتری و فشار بی‌مورد بر آن می‌شود. معمولا گرمای زیاد باتری را زود فرسوده می‌کند و به مرور زمان مقدار شارژ‌دهی را کمتر و کمتر می‌کند و در نهایت باتری به کلی کارایی خود را از دست می‌دهد. دمای معمولی اتاق‌ها معمولا دمای ایده‌آل برای نگه‌داری باتری‌ها است.

 


استفاده از وسایل جانبی


شما تنها مقدار معینی شارژ دهی می‌توانید از باتری دستگاه اندرویدی خود توقع داشته باشید. اما انواع مختلفی از پاور‌بانک‌ها و باتری‌های یدکی در بازار وجود دارند که می‌توانند در مواقع نیاز شارژ دستگاه شما را تامین کنند. حتی قاب‌هایی وجود دارند که می‌توانند شبیه به یک شارژر همراه عمل کنند و دغدغه شما از حمل دو دستگاه مختلف را از بین ببرند. 

 


تصورات اشتباه را کنار بگذارید


هر زمان که می‌توانید دستگاه اندرویدی خود را به شارژ بزنید. این داستان قدیمی که می‌گوید باید تا خالی شدن کامل باتری برای شارژ مجدد صبر کنید، یک باور اشتباه است، چرا که این موضوع دیگر برای باتری‌های مدرن امروزی صادق نیست. تنها این نکته را در ذهن داشته باشید که بهترین چرخه برای گرفتن بیشترین سیکل ممکن از باتری، حفظ شارژ بین 40 تا 80 درصد است.

 


گوشی را خاموش کنید


زمانی که گوشی هوشمند شما در حال خاموش شدن است و درصد‌های پایانی عمر خود را سپری می‌کند، آخرین راه برای تخلیه نشدن کامل باتری و هنوز داشتن مقدار اندکی شارژ، خاموش کردن دستگاه است. این راه در صورتی که منتظر تماسی ضروری هستید جوابگو نخواهد بود، بنابراین از حالت‌های ذخیره کننده باتری دستگاه مانند Ultra Power Saving در گوشی‌های جدید استفاده کنید. 


 

** توجه **


در لینک زیر  نرم افزار مدیریت باتری را برای شما معرفی کرده ایم که دیدن آن خالی از لطف نیست!


http://world2pc.rozblog.com/post/79


در لینک زیر 10 نرم افزار پر مصرف آندروید را معرفی کرده ایم !


http://world2pc.rozblog.com/post/188


در لینک زیر 16 روش را برای افزایش مدت زمان نگه داری شارژ باتری معرفی کرده ایم!


http://world2pc.rozblog.com/post/258در لینک زیر نشانه های خرابی باتری موبایل را می توانید مشاهده نمایید!


http://world2pc.rozblog.com/post/93
(منبع: زومیت)

ali بازدید : 31 جمعه 08 آبان 1394 زمان : 5:0 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط amin در تاریخ 1394/8/16 و 2:11 دقیقه ارسال شده است

قالب های جدید گذاشتم سر بزن


http://topcrack.rozblog.com/cat/2/roz.html
پاسخ : سلام
با تشکر

این نظر توسط شرکت زرپاش در تاریخ 1394/7/15 و 15:20 دقیقه ارسال شده است

گروه شرکت های زرپاش تولید کننده اسپری زعفران زرپاش- اسپری روغن ونسر- انواع عرقیات آروما- ادویه زرپاش- روغن های خوراکی- زعفران بسته بندی و.... جهت توسعه ی بازار داخلی وصادرات خود از دفاتر پخش کلیه شهرهای ایران و تمام شرکت های بازرگانی مواد غذایی دعوت به همکاری می نماید.
شما می توانید جهت اخذ اطلاعات بیشتر از طریق سایت www.zarpash.com ویا شماره تلفن های دفترمرکزی 44291390-021 ، 09128427729 و09380011092 اقدام نمایید.
مدیریت دفتر مرکزی: آقای مهندس مهدی بیداری
مدیر روابط عمومی: سرکار خانم شمس
پاسخ : سلام
با تشکر


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
با سلام به وبلاگ دنیای کامپیوتر خوش آمدید. در این وبلاگ سعی میکنیم جدیدترین اخبار تکنولوژی در زمینه کامپیوتر را به شما اطلاع دهیم، انواع ترفند های گوناگون را به شما آموزش دهیم، انواع مختلف و بهترین نرم افزار های روز دنیا را به شما معرفی کنیم و... امیدوارم با نظرات خود ما را در ارتقای کیفیت این وبلاگ یاری دهید! با تشکر
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  بهترین بخش وبلاگ کدام قسمت است ؟  آمار سایت
 • کل مطالب : 414
 • کل نظرات : 49
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 1
 • آی پی امروز : 8
 • آی پی دیروز : 21
 • بازدید امروز : 51
 • باردید دیروز : 147
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 297
 • بازدید ماه : 1,204
 • بازدید سال : 5,347
 • بازدید کلی : 56,181